כוחה של חכמת המונים

חוכמת ההמונים מכה שנית: אם אי פעם פקפקתם בחוכמת ההמונים, לא הייתם בטוחים או שהעדפתם לשמוע תמיד לעצתו של המומחה, ההאקתון בא להוכיח שמדובר אולי בכלי היעיל ביותר של המאה ה-21 ההופך את חכמת ההמונים לכלי העסקי החד ביותר.

בעבר, האקתון היה אירוע מתמשך של 24 שעות רצופות (!) בהן מתכנתים, אנשי IT, מהנדסים, אנשי טכנולוגיה, מומחים מתחום ה-BI, ה-AI  ומומחים מתחומים נבחרים היו יושבים יחדיו ומגבשים את הרעיון שיפיל את הקהל.

אבל רגע אחד מה בכלל האקתון?

Hackathon, או פשוט בעברית האקתון, הוא מרתון יזמי המתבסס על חכמת ההמונים ומאפשר לתודעות שונות לחבור יחדיו כדי ליצור יש מאין. במילים אחרות, האקתון הוא אירוע בו קבוצות חשיבה עובדות יחד על ידע במטרה לפתח אותו וליצור רעיונות חדשים.

המפגש מרכז את מיטב המוחות בתחום מוגדר מראש כמו חינוך, כלכלה, אקולוגיה ובעצם – מה לא? במפגש בין תודעה של מיטב המוחות, ההמונים חוברים יחד לאיתור הפתרונות הנועזים, היעילים, המעניינים והמקוריים ביותר שקיימים לבעיות אקוטיות ורלוונטיות.

המשתתפים מתחלקים לקבוצות עבודה מאורגנות ויחד, עובדים על פיתוח רעיונות והמצאות שלא היו מביישים את הוגי ההמצאות הגדולות בהיסטוריה.

איך הכל התחיל?

עבר, האקתון היה אירוע מתמשך של 24 שעות רצופות (!) בהן מתכנתים, אנשי IT, מהנדסים, אנשי טכנולוגיה, מומחים מתחום ה-BI, ה-AI  ומומחים מתחומים נבחרים היו יושבים יחדיו ומגבשים את הרעיון שיפיל את הקהל.

ומה קורה היום ?

ההצלחה המטאורית של ההאקתונים גרמה ליזמים בתחומים אחרים להבין שיש פה נכס. כיום אירוע האקתון מתרחש בין 5 שעות עד 72 שעות (!) ברציפות, באינספור תחומים: הנדסה ואקולוגיה, חינוך וחברה, ובעצם – במה לא?

שלא כמו בכנסים, אירועי האקתון לא מבוססים על הרצאות אקדמיות והמיקוד הוא בעיקר בעבודה משותפת של סיעור מוחות ועבודה בצוותים קטנים. 

איך זה עובד ?

בדיוק כמו בכל רעיון שיתופי אחר, גם כאן הנושא העיקרי מתחלק בין חברי ההאקתון. רק שכאן, השיתוף הוא בידע. הנושא הכללי מחולק לתת נושאים. חברי ההאקתון מתכנסים לקבוצות עבודה של 2-5 משתתפים וכל קבוצה מתמקדת בפתרון ספציפי להיבט מסוים של נושא ההאקתון הכללי.

המטרות של האקתון

בעידן בו הקהילה היא הפוקוס ושיתוף פעולה הוא הקוד החדש להצלחה, מטרות האקתון מתרחבות. אם בעבר חברות היו יוזמות האקתון כדי למצוא פתרון לבעיה ספציפית, בשנים האחרונות האקתון הפך להיות שם דבר ומשמש ליצירת קהילות, לחיבור בין אנשים, מיתוג רעיונות ויצירת “באזז” וכן מציאת פתרונות יצירתיים, ייחודיים ומקוריים לאתגרים שעמם עסקים מתמודדים.

האקתון פתוח והאקתון סגור

האקתון יכול להיות אירוע סגור המיועד למתכנתים, מפתחי קוד או מעצבים דיגיטליים בלבד. הוא גם יכול להיות אירוע פתוח או סדנא להעברת ידע למשתתפים חדשים. החברות הגדולות בעולם יוזמות ועורכות האקתון במטרה להפיץ טכנולוגיות חדשות. איפה זה פוגש אתכם? רוב התכונות של פייסבוק, למשל, הן יוזמות שהועלו בהאקתון של החברה עצמה.

יתרונותיו של האקתון

ריכוז המוחות הגדולים בארץ או בעולם

היתרון העצום והגאונות הטמונה בהאקתון, הוא הכמות העצומה של מוחות המתרכזים יחד ועובדים בהתבסס על תפיסת עולם שכולה יצירתיות, חופש והמצאה של יש מאין. באירוע יזמות מרתוניסטי ורב עוצמה מתרכזים רעיונותיהם של גדולי המוחות ופורצי הדרך הגאונים במטרה לחפש פתרון יצירתי לאתגר שהוגדר מראש.

הידע שייך לכולם

הערכים המובילים את ההאקתון הם אלו המאחדים בין המשתתפים: ההבנה כי הידע בעידן הפוסט מודרני אינו שייך לאיש והוא נחלתו של הכלל. באופן זה, כל מי שמגיע להאקתון יכול להיות שותף באקזיט הגדול הבא!

אירועי האקתון מעניקים הזדמנות גם לאלו שלא למדו תכנות במשך שנים ולא הגיעו מרקע מבוסס או מוכר של תפקידים בארגונים גדולים, להיות חלק מהעתיד ואפילו להוביל אותו. אם אתם יודעים שיש לכם את זה, ההאקתון הבא יכול להיות ההזדמנות שלכם!

קטע קצר (2:17) שמציג איך נראה בכלל האקתון? ולמה זה כדאי?

אנרגיות חיוביות

גם בלי הוכחות מדעיות, אחת הסיבות בגללן ההאקתון הוא כל כך אפקטיבי היא האווירה החיובית המהווה חלק מערכי הליבה של האירוע. האנרגיה החיובית שומרת על מבנה בריא ותחרותי ומונעת את היווצרותן של ציפיות לא מציאותיות.

אז אם אתם מוזמנים ל- Meetup, Kickoff או Boot Camp טכנולוגי, קחו בחשבון שאתם יכולים להיות מהיוזמים של הדבר הגדול הבא.

אולי יעניין אותך גם

שתפו את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב print
שיתוף ב email

מיזמים נבחרים

לדעת איזו השקעה מתאימה לך? לחץ על התמונה
השקעה במנהטן
קרן השקעות p2p של הלמן אלדובי

Exitvalley - להשקיע חכם בסטרטאפ מנצח

logo
לחץ כאן- והתחל לעקוב אחרי המומחים
הטובים בעולם בשוק ההון.

קורסים אונליין בתחומי ההשקעות והפיננסיים

קורס אונליין לבינה עסקית
קורס אונליין במסחר באופציות בשוק ההון האמריקאי
קורס אונליין במסחר בנפט
קורסים אונליים באתר myco

רשתות חברתיות

קטגוריות

קטגוריות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
   הרשמה לניוזלייטר
דילוג לתוכן