דברו איתנו:
074-7029965

תקופת הלימודים היא תקופה מאתגרת מאוד מבחינה כלכלית, וסטודנטים רבים מוצאים עצמם לוקחים הלוואה בשלב כזה או אחר של התואר. לא רק שבמרבית ימות השבוע הם לומדים, מה שלא מאפשר להם לעבוד, הם גם משלמים שכר לימוד גבוה שנע בין 13,000 ₪ בשנה ללומדים באוניברסיטאות ל-30,000 ₪ ללומדים במכללות. בחלוקה לתשלומים, מדובר בסכום גבוה מדי חודש. בנוסף, רבים מהם מתגוררים בשכירות לסטודנטים או במעונות הצמודים לאוניברסיטה בתשלום מופחת.

לפני שלוקחים הלוואה - חשוב לבחון כמה אנחנו צריכים והאם נהיה מסוגלים להחזיר

פעמים רבות כשאנו עומדים בפני לקיחת הלוואה, מתגנב בנו החשק לקחת הלוואה גדולה יותר משתכננו ולכסות איתה את המינוס וגם הלוואות קודמות, אם ישנן. לא תמיד מדובר בהחלטה הטובה ביותר. כשיש צורך לקחת הלוּואות לסטודנטים, אם אינכם רוצים להיכנס לסחרור של הלוואה גדולה עם החזרים כבדים שלבסוף יהיו גבוהים יותר ממה שביכולתכם להחזיר, מומלץ לקחת הלוואה לטובת תשלום הלימודים בלבד ולפרוס אותה כך שיהיה לכם נוח להחזיר מדי חודש סכום מופחת.

על מה צריך להסתכל לפני שלוקחים הלוואת סטודנט?

  • ריבית – ישנן רביעיות משתנות וריביות קבועות וכן ריביות הצמודות למדד לצרכן. המשמעות של ריביות אלה היא שהן מושפעות מהתנודות בשוק. בחודשים מסוימים העמלה שתשלמו מדי חודש תהיה, למשל, 70 שקלים  ואילו בחודשים אחרים – 130 שקלים. במידה ותבחרו במסלול בו הריבית הינה קבועה, תשלמו עמלה אחידה אך מעט גבוהה יותר.
  • תקופת החזר – תקופת ההחזר היא למעשה מספר החודשים בהם תוכלו לפרוס את ההלוואה. ככל שתקופת ההחזר תהיה קצרה יותר, כך אמנם תיפטרו מההלוואה מהר – אך התשלום החודשי יהיה גבוה יותר. ההחלטה היא כמובן לשיקולכם. במידה ותבחרו בהלוואה ארוכת טווח שניתן לפרוע אותה בכל רגע נתון וללא תשלום של קנס – אזי יתכן שהיא תהיה משתלמת יותר.
  • מחשבון בנק להלוואה – מומלץ להכין טבלה בה תציינו את ההוצאות החודשיות הקבועות שלכם וכן את מקורות ההכנסה, אם ישנם, וכך תוכלו לדעת מהו גובה ההחזר החודשי בו אתם מסוגלים לעמוד. היכנסו למחשבון הלוואה בנקאי, ושם תוכלו לדעת מהו גובה ההחזר החודשי כולל העמלה.

מה הבנקים מציעים?

הלוואה בגובה של עד 20,000 ₪ לכל שנת לימוד לתקופה של עד 9 שנים. בנוסף, ניתן לבצע דחיית החזרים, שבשפה הבנקאית נקראת "גרייס" – כלומר, להתחיל להחזיר את ההלוואה לאחר כשנה מיום נטילתה, כשבשנה הראשונה תצטרכו להחזיר רק 25 ₪ לחודש. יתרון נותן בהלוואה מסוג זה הוא העובדה שניתן להחזיר אותה במלואה בכל שלב ללא תשלום קנס, כך שלאחר סיום לימודיכם, במידה ומצאתם עבודה טובה והכנסתכם גבוהה – תוכלו לפרוע את ההלוואה בכל רגע נתון וללא תשלום של קנס.

הלוואות חברתיות פתרון נוח לסטודנטים

פתרון נוסף לסטודנטים שצריכים לקחת הלוואה היא לפנות לחברות חוץ בנקאיות בתחום הלוואות P2P ׁ(הלוואות חברתיות). 

בארץ יש שתי פלטפורמות מובילות (טריא, ובלנדר) שנותנות הלוואה בריביות נמוכות באופן יחסי.

אחד היתרונות שהלוואה שנלקחת אינה נמצאת בבנק ולכן התחייבות שיש לסטודנט לבנק נמוכה יותר והסטודנט ואינה פוגעת בו בתנאים אחרים.

לבדיקה קבלת זכאות להלוואה לחץ כאן או על התמונה

אולי יעניין אותך לקרוא:

שתפו את הפוסט

חיפוש
Close this search box.

מיזמים נבחרים

רשתות חברתיות

קטגוריות
נושאי האתר
קטגוריות
גלילה לראש העמוד

הרשמה לניוזלייטר

רוצה להיות מעודכן? 

אנחנו מבטיחים לא לשלוח ספאם.

דילוג לתוכן