הכירו את MakerSpaces – חללי עבודה ליוצרים

הכלכלה השיתופית חרטה על דגלה גישה נוחה למשאבים, שיתוף חללי עבודה, שיתוף בידע וחיי קהילה עשירים.

בעולם משתנה ודינאמי ללא הרף, מציאות יוצרת הוויה ייחודית המאפשרת לכל אדם לקחת חלק בהמצאות של המחר. ה-Makerspace הם המקום בו הפטנטים הכי גדולים יכולים להתחיל מרעיון של השכן בן ה-9. תמיד היה לכם חלום ומעולם לא הייתה לכם מעבדה מתאימה? כנראה שיומכם הגדול הגיע.

אזרחות משתפת בטכנולוגיה משתנה

המאה ה-21 מביאה אתה חדשות שאפילו לפני עשורים ספורים, איש לא יכול היה לצפות אותן. יצירתיות, מקוריות, גמישות, יזמה אישית, תעוזה ואומץ – כל אלו הופכים להיות התכונות המבוקשות ביותר בתקופה הנוכחית, והן מאפשרות לכל ילד או ילדה, יזם או יזמית ואפילו שכירים שעובדים nine to five – להפוך את החיים להרבה יותר מעניינים ועשירים. איך הם עושים את זה? באמצעות ה-Makerspaces.

Maker spaces יוצרים מרחבים משותפים, נגישים וזמינים המאפשרים לכל אדם ליהנות מהדפסות תלת ממדיות, להשתמש בטכנולוגיות רובוטיות למטרות שונות, לבנות, לעצב ולתכנן את כל מה שאי פעם חלמתם.

 רגע מה זה בעצם Makerspace?

MakerSpace הוא מרחב המאפשר לקחת חלק בידע של כולם ולחלוק בידע הפרטי. בעידן בו מידע הוא נכס יקר ערך, MakerSpace היא הזמנה להפליג אל עידן בו הידע נגיש וכל שעליכם לעשות הוא לבוא ולהיות חלק ממנו.

בבתי ספר, בגנים ציבוריים, בספריות, בקניונים ואפילו בשווקים –  MakerSpaces הם הטרנד המשמעותי והאקולוגי ביותר שנולד בשנים האחרונות, משום שהוא מאפשר לכלל הציבור ללמוד, לחקור, לשתף בידע ולבחון אותו יחד עם אחרים תוך שימוש בטכנולוגיות המתקדמות ביותר בתחום.    

קטע וידאו קצר של( 1:02) המסביר מה זה MakerSpaces.

מי עומד מאחורי ה- Makerspaces?

האחראיים על הקסם הזה הם המייקרים, קהילת ענק המורכבת מאמנים, אנשי טכנולוגיה, מהנדסים, אדריכלים, אנשי מקצוע בתחום החשמל והמחשוב ועוד.

הקהילה במרכז

ההגדרה המשנית של ה—Makerspaces היא סדנאות מוכוונות קהילה. מה זה אומר? שבמקום להעמיד את הנושא הנלמד במרכז העניינים, מי שנמצא במרכז הוא האנשים עצמם. וכשהמשתתפים בסדנא הם הפעילים האמתיים, הגורם החשוב ביותר – הדינאמיקה הנוצרת היא עשירה יותר, מעניינת יותר, מיוחדת יותר ומלאת חיים.

במקום לשים את הטכנולוגיה במרכז העניינים, המייקרספייסס מבוססים על ההבנה שמי שבאמת יוצר את המרחב הוא האנשים עצמם. 

כל העולם בכף ידך

בעצם, כל העולם מחכה לכם במרחבי היצירה ואתם רק צריכים לבחור! כלים מכניים וכלי ייצור שונים, חומרה אלקטרונית, מכשירי הדפסה בתלת ממד, טכנולוגיות ייחודיות להדפסת אבטיפוס, מכונות חיתוך לייזר, מלחמים ומחשבי הרכבה, מסורים ומקדחים ואפילו כלים כמו מכונות תפירה, לגו, פטישים וכלי שיוף.

בין השאר תמצאו במייקרספייסס גם מכונות CNC, מגהצים, לגו, שולחנות עבודה, מקרנים וכל מה שאתם יכולים לחלום עליו!

המייקרספייסס מאפשרים גישה לרכישת המיומנויות החשובות באמת של המאה ה-21 במדע, לפתח מיומנויות שימוש במכשירים הללו ואף לסייע בפיתוח חשיבה ביקורתית באמצעות עבודה עם מודלים תלת ממדיים, מכשירים רובוטיים, כלים לנגרות ומה לא?

מי יכול להיכנס?

כל מי שיש לו חלום להגשים, להמציא פטנט, מציאות, להפוך תיאוריה למשהו מציאותי, כל מי שיש לו רעיון והוא רוצה להגשים אותו ולעשות טוב בעולם – מוזמן להגיע ל-Makerspace ולהתנסות בטכנולוגיות המתקדמות ביותר בתחום.

ומה קורה בארץ?

כמו בכל העולם המערבי, גם בישראל החלו לצוץ MakerSpaces כמו פטריות אחרי הגשם והם רק הולכים ומתרבים. תמצאו אותם בקניונים, בבתי ספר, בספריות, במרחבים ציבוריים ובכל מקום בו אתם חולמים לראות את ההמצאה שלכם יוצאת לאור.

שתפו את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב print
שיתוף ב email

מיזמים נבחרים

השקעה במנהטן
קרן השקעות p2p של הלמן אלדובי

Exitvalley - להשקיע חכם בסטרטאפ מנצח

logo
התחל לעקוב אחרי המומחים
הטובים בעולם בשוק ההון.

קורסים אונליין בתחומי ההשקעות והפיננסיים

קורס אונליין לבינה עסקית
קורס אונליין במסחר באופציות בשוק ההון האמריקאי
קורס אונליין במסחר בנפט

Fiverr - שירות פרילנסרים לעסקים

רשתות חברתיות

קטגוריות

קטגוריות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
   הרשמה לניוזלייטר
דילוג לתוכן