דברו איתנו:
074-7029965

לפני הכל, מה זה בכלל קרן גידור ולמי היא מיועדת?

קרן גידור קמה במטרה לאפשר למשקיעים לנצל אסטרטגיות מסחר שונות, כדי לקבל תשואות עודפות על מדדי ייחוס שונים.

השם "גידור" מגיע מכך שקרנות יכולות לגדר את ההפסדים שלהן באמצעות כלים פיננסיים שונים.

קרנות הגידור יכולות לנצל מצבי שוק משתנים ולהרוויח גם כשהשוק יורד. 

המשקיעים של קרנות הגידור הם פמילי אופיס ומשקיעים כשירים. לקרנות ניתן לצרף עד 50 משקיעים "רגילים" לא כשירים.

אסטרטגיית ההשקעה של קרן נומרוס אקוויטיס

הקרן פועלת על בסיס פונדמנטלי עם אסטרטגיית לונג/שורט. התיק מורכב מ- 100% מניות ישראליות. הניתוחים מתבצעים על בסיס הדוחות הכספיים של חברות בורסאיות ישראליות. יתרון ההשקעה בקרן זו הוא בכך שניתוח הדוחות מבוסס על בינה מלאכותית (AI) שהקרן פיתחה בעצמה בהתאם למדיניות ההשקעה שלה.

בנוסף, מכיוון שהקרן איננה ממונפת, היא מתאימה למשקיעים סולידיים יותר המעוניינים להשקיע לטווחים ארוכים. יש לציין כי רמות הסיכון בקרן זו הן נמוכות ביחס לסיכון במדדי הייחוס.

קצת על מודל ההשקעה ואיך הוא עובד?

מודל נומרוס מוכיח את עצמו כבר משנת 2019 על כסף מנוהל. הבינה המלאכותית, שעליה מתבסס המודל, מצליחה לנטרל "רעשים" ומאפשרת למנהל הקרן לקבל החלטות רציונליות. 

ידוע, שמחירי המניות לאורך השנים משקפים את ביצועי החברות, לכן השקעה במניות בעלות דוחות טובים המראים שיעורי צמיחה חיוביים יתבררו כהשקעה מוצלחת לאורך זמן.

המודל מיושם על המניות הנסחרות בבורסה הישראלית ללא קשר למדד הייחוס שלהן. לאחר שהמודל סורק את כל המניות הוא ממליץ על קבוצת מניות המעומדות לרכישה או מכירה. היתרון של המערכת הזו הוא בכך, שהמערכת יכולה לזהות תבניות, שאפילו אדם מנוסה יכול לפספס. בנוסף, המערכת מקבלת החלטות החפות מכל רגש אנושי.

המודל הינו סטטיסטי ולכן לא ידוע מראש בכל עונת דוחות מה יהיה תמהיל התיק, כמות המניות, וזמן החזקה של כל מניה. כמו כן, המודל לוקח בחשבון משתנים שונים כמו הכנסות, רווחיות, איתנות פיננסית, נזילות , תזרים מזומנים, מדיניות דיבידנדים וכו'.

מבנה הקרן ושותפים עסקיים

הקרן הינה כמקובל שותפות מוגבלת המורכבת משותף כללי (חברת נומרוס) שמנהל את הקרן ואחראי על אסטרטגיית ההשקעה ומשותפים מוגבלים שהם המשקיעים בקרן. 

הקרן מפוקחת על ידי אדמיניסטרטור ורואה חשבון.

תפקיד האדמיניסטרטור הוא לפקח על כניסת ויציאת הכספים מהקרן,למנוע הלבנת הון ולשמש כנאמן לקרן. בנוסף, תפקידו גם לשערך את שווי ההשקעות של כל השותפים בקרן פעם בחודש ולשלוח להם ישירות דוחות על שווי חלקם בקרן.

עמלות ומיסים

דמי הניהול בקרן הם 2% שנתיים המחולקים לפי חודשים, בנוסף הקרן גובה דמי הצלחה בסך עד 20%.

לקרן יש אישור ממס הכנסה (פרה רולינג) לחישוב וקיזוז מס בסיום כל שנה קלנדרית.

מיסוי רווח ההון בסך 25% מנוכה במקור בסוף כל שנה וזאת לאחר ניכוי דמי ניהול ודמי הצלחה. רו"ח ינפיק אישור ניכוי במקור על המס ששולם וישלח לשותפים.

השאר פרטים לקבלת מידע נוסף
אולי יעניין אותך גם:

שתפו את הפוסט

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מיזמים נבחרים

רשתות חברתיות

קטגוריות
נושאי האתר
קטגוריות
גלילה לראש העמוד

הרשמה לניוזלייטר

רוצה להיות מעודכן? 

אנחנו מבטיחים לא לשלוח ספאם.

דילוג לתוכן