קצת היסטוריה

wework היא חברה אמריקאית המספקת עבור יזמים, חברות סטארטאפ, ועסקים קטנים, חללי עבודה משותפים בסטנדרטים גבוהים.

ב-2008 אדם נוימן ומיגל מקלבי הקימו את Greendesk (חברה לחללי עבודה משותפים) בברוקלין. ב-2010, נוימן ומקלבי מכרו את העסק והקימו את הסניף הראשון של WeWork  בשכונת סוהו בניו-יורק. החברה רתמה לצידה משקיעים אסטרטגים כמו ג’י פי מורגן, וגולדמן זקס.

הפריצה הגדולה של Wework  היתה במרץ 2016 בה החברה הכריזה על גיוס של 430 מיליון דולר לפי שווי של כ -16 מיליארד דולר. באוקטובר 2016 החברה הצליחה לגייס כ- 1.7 מיליארד דולר. בפברואר 2017 תאגיד הענק סופטבנק השקיע עוד כ- 4 מיליארד דולר, בעיקר, על מנת להרחיב את פעילות החברה בסין,  כך שערך השווי שלה כבר עמד על כ- 20 מיליארד דולר.  נכון להיום יש ל – Wework מעל 320,000 חברים  ביותר מ- 335 מיקומים שונים ברחבי הגלובוס . בישראל יש כ- 12 סניפים.

הרעיון העסקי

Wework  מאפשרת ליזמים ליצור צוות עסקי ולעבוד בשיתוף פעולה על המיזם שלהם. היתרון של המודל הוא שחלל העבודה יוצר סביבת נטוורקינג הפועל 24/7 ומעשיר את הצד החברתי. יתרון נוסף של החברה הוא יתרון הגלובאליות, כך שליזמים יש אפשרות להשתמש בחללי העבודה ובחדרי הישיבות בסניפים השונים של Wework במדינות אחרות .

 Wework מתנהלת מול לקוחותיה באמצעות אפליקציה ייעודית אשר דרכה אפשר לקבל מידע על אירועים חברתיים ועסקיים, הטבות והנחות שונות כמו למשל התקשרות עם סיבוס (אפליקציית ארוחות).

 wework יוצרת מקום עבודה גמיש הן מבחינת תקופת השכירות והן מבחינת גודל המשרד שהיזם שוכר, לכן זה מתאים ליזמים אשר כוח העבודה שלהם לא קבוע ובהתאם לכך הם יכולים לשנות את גודל המשרד שלהם. כמו כן, מכיוון שהשכירות מתחדשת כל חודש אז במידה והיזם מחליט להעתיק את מקומו, או חלילה מחליט לסגור את העסק שלו אז אין לו צורך להמתין לתום תקופת שכירות ארוכה כמו שקיים בחללי עבודה רגילים.

למה חברות הענק מעוניינות לעבוד עם wework?

כ-25% מלקוחותיה של Wework הן חברות ענק כמו IBM מיקרוסופט, אמזון פייסבוק וכו’.

מדוע חברות ענק כאלה מעוניינות לשכור אצלה משרדים?

יש לכך מספר סיבות, ושתי העיקריות הן: סיבה ראשונה בגלל הטכנולוגיה – Wework  היא בעלת 11 חברות טכנולוגיה, שבאמצעותן היא יודעת לאסוף נתונים על לקוחותיה בצורה יעילה. בנוסף, באמצעות, חיישנים ומערכות מתקדמות לזיהוי פנים, היא מנטרת את הרגלי ההתנהגות של לקוחותיה ועל ידי כך היא מצליחה לנהל את חללי העבודה בצורה יעילה יותר ועוזרת גם לבעלי העסקים לנהל את עבודתם טוב יותר. למשל להתאים ככל האפשר את גודל חדר הישיבות לקהל המשתמשים, ושמשך זמן השהייה בחדרי הישיבות יהיה מנוצל טוב יותר וכו. סיבה שניה בגלל המיקום – Wework בראש ובראשונה בוחרת לשים את חללי העבודה במיקומים אטרקטיביים (מסעדות,מרכזי קניות מקומות בילוי וכיו”ב). אלו הם מקומות שליזמים יש רצון להיות בקרבתם ושקל להגיע אליהם.

אולי יעניין אותך לקרוא

נדל"ן דיגיטלי

השקעה בנדל”ן דיגיטלי

השקעה בנדל”ן לאורך זמן ברוב המקרים התבררה כהשקעה מוצלחת במיוחד כשמדובר בהשקעה לטווח ארוך.השקעה בנדל”ן דיגיטלי דומה מאוד להשקעה קונבנציונלית בנדל”ן.כמו בנדל”ן מניב הצלחתו של

קרא עוד »

האם wework  חשופה לסיכונים ?

החברה חשופה ללא מעט סיכונים. רוב הנכסים של חברת Wework   הם בהסכמי שכירות לטווחים ארוכים של בין 10-15 שנים, כך שההתחייבויות העתידיות שלה הן גבוהות. יש בכך טיפת סיכון שבמידה ויהיה משבר כלכלי החברה תאלץ להמשיך לשלם מאות מיליוני דולרים עבור השכירויות.

סיכון נוסף של Wework הוא העובדה שרוב לקוחותיה הם יזמים, ופרילנסרים שהיציבות שלהן לאורך זמן מוטלת בספק כך שהתחלופה היא גדולה והיכולת לקבל שכירות מלאה על הנכס היא לא תמיד אפשרית.  

אז האם  wework  שווה 20 מיליארד דולר?

המשקיעים כנראה חושבים שלא. בימים אלה, חברת סופטבנק היפנית החליטה להפחית את גובה ההשקעה שלה ב -Wework  מ- 16 מיליארד לשני מיליארד דולר בלבד וזאת בעקבות לחץ של השותפים הסעודים בקרן שאמורה היתה לממן את העסקה.

ואכן, בשלוש שנים האחרונות Wework לא הראתה רווחים כלשהם. כנראה שחברה שמחכירה שטחי נדל”ן כמו Wework, עם כל הטכנולוגיה שהיא מציעה, איננה יכולה באמת להיות מתומחרת כחברת הייטק שמשנה סדרי עולם אלא כחברת נדל”ן, וזה מה שהמשקיעים סוף סוף הבינו.         

שתפו את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב print
שיתוף ב email

מיזמים נבחרים

השקעה במנהטן

Exitvalley - להשקיע חכם בסטרטאפ מנצח

logo
התחל לעקוב אחרי המומחים
הטובים בעולם בשוק ההון.

השקעה פיננסית כנגד בטוחה

קורסים אונליין בתחומי ההשקעות והפיננסיים

קורס אונליין לבינה עסקית
קורס אונליין במסחר באופציות בשוק ההון האמריקאי
קורס אונליין במסחר בנפט

Fiverr - שירות פרילנסרים לעסקים

רשתות חברתיות

קטגוריות

קטגוריות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
   הרשמה לניוזלייטר
דילוג לתוכן